Avaleht / Kasutustingimused / Küpsiste eesmärgid ja kasutamine

Küpsiste eesmärgid ja kasutamine

Päivitetty viimeksi 9.1.2023

Selle veebilehe omanik ja haldaja on Masku Baltic OÜ. Jätkates masku.ee lehe kasutamist, annate Te oma nõusoleku küpsiste kasutamiseks. Küpsised aitavad meil arendada oma süsteeme nii, et me saaks edaspidi tagada Teile parima võimaliku kasutamismugavuse.


Mis on küpsis?


Küpsis (cookie) on väikesemahuline tekstifail, mille veebiserver saadab kasutaja veebilehitsejale.

Küpsised ise kasutaja arvutist informatsiooni ei loe ega internetiavarustesse ei saada.

Küpsiste eesmärk

Veebilehed ja e-poed kasutavad küpsiseid, et pakkuda kasutajatele isikupärasemat kasutuskogemust ja mugavamat võrgulehel navigeerimist. Näiteks võimaldavad küpsised meelde jätta kasutaja eelistusi (keele valik) või jätta vahele igakordne lehele sisse logimine. Üldjuhul kasutatakse küpsiseid statistiliste andmete kogumiseks, jälgides kasutajate eelistusi. Veebilehtede haldajad on kohustatud esitama selge ja arusaadava teabe, millist tüüpi küpsiseid nende leht kasutab ja mis eesmärgil. Nii saab kasutaja ise valida, kas talle need tingimused sobivad.

Küpsiste kasutamise piiramine või täielik loobumine

Tänapäeva moodsates brauserites on võimalik ka lehtede poolt pakutavate küpsiste vastu võtmist piirata või sootuks keelata. Reeglina leiab need sätted veebilehitseja seadete või eelistuste alt: